Home | Sports | Fall Sports | 2015 High School Football Playoff Pairings

2015 High School Football Playoff Pairings

2015 High School Football Playoff Pairings

Class 1A

(16) Tremont (5-4) at (1) Stark County (9-0)

(9) Forreston (7-2) at (8) Dakota (7-2)

(13) Westminster Christian (6-3) at (4) Polo (9-0)

(12) Warren (6-3) at (5) C. Hope Academy (8-1)

(15) Hebron (5-4) at (2) Ottawa Marquette (9-0)

(10) Stockton (7-2) at (7) Galena (7-2)

(14) Princeville (5-4) at (3) Lena (9-0)

(11) Chicago (Douglass) (7-2) at (6) Orion (8-1)

(16) Camp Point Central (5-4) at (1) Tuscola (9-0)

(9) LeRoy (6-3) at (8) Greenfield (6-3)

(13) Red Hill (5-4) at (4) Carrollton (8-1)

(12) D. Lutheran (5-4) at (5) Pawnee (8-1)

(15) Mt. Olive (5-4) at (2) Gibson City (9-0)

(10) Winchester (6-3) at (7) St. Teresa (6-3)

(14) Hardin Calhoun (5-4) at (3) Arcola (9-0)

(11) Salt Fork (6-3) at (6) Brown County (8-1)

Class 2A

(16) West Carroll (5-4) at (1) Tri-Valley (9-0)

(9) Taylor Ridge (6-3) at (8) Rushville (7-2)

(13) Hamilton (6-3) at (4) Mackinaw 7-2)

(12) El Paso Gridley (6-3) at (5) Mendon (7-2)

(15) Rockford (5-4) at (2) Kewanee Wethersfield (8-1)

(10) Knoxville (6-3) at (7) Minonk Fieldcrest (7-2)

(14) Momence (5-4) at (3) Bismarck (8-1)

(11) Monmouth (6-3) at (6) Spring Valley (7-2)

(16) Georgetown (5-4) at (1) Pana (H.S.) (9-0)

(9) Lawrenceville (7-2) at (8) Chester (7-2)

(13) Johnston City (6-3) at (4) Villa Grove (8-1)

(12) Auburn (6-3) at (5) Shelbyville (7-2)

(15) Athens (5-4) at (2) Eldorado (9-0)

(10) Westville (7-2) at (7) Maroa Forsyth (7-2)

(14) Cerro Gordo (5-4) at (3) Niantic Sangamon Valley (8-1)

(11) Nashville (6-3) at (6) New Berlin (7-2)

Class 3A

(16) Peoria Heights(5-4) at (1) Wilmington (9-0)

(9) Lisle (7-2) at (8) Byron (7-2)

(13) Farmington (5-4) at (4) Sterling Central Catholic (8-1)

(12) Mercer County (5-4) at (5) Kankakee McNamara (8-1)

(15) Oneida (5-4) at (2) Princeton (9-0)

(10) Chicago Clark (6-3) at (7) Chicago Raby (7-2)

(14) Winnebago (5-4) at (3) Elmhurst Catholic (8-1)

(11) DePaul College Prep (6-3) at (6) Elmwood Brimfield (8-1)

(16) Fairfield (5-4) at (1) St. Joseph Ogden (9-0)

(9) Roxana (7-2) at (8) Carlinville (7-2)

(13) Williamsville (5-4) at (4) Paxton (8-1)

(12) Du Quoin (5-4) at (5) Bloomington Central (8-1)

(15) Pleasant Plains (5-4) at (2) Virden North Mac (9-0)

(10) Tolono (6-3) at (7) Marshall (8-1)

(14) Sullivan (5-4) at (3) Newton (9-0)

(11) Wesclin (6-3) at (6) Monticello (8-1)

Class 4A

(16) Genoa Kingston (5-4) at (1) Chicago Phillips (9-0)

(9) Johnsburg (7-2) at (8) Pontiac (7-2)

(13) West Chicago Wheaton (6-3) at (4) Geneseo (8-1)

(12) Herscher (6-3) at (5) Manteno (8-1)

(15) Coal City (5-4) at (2) Marengo (9-0)

(10) Norridge Ridgewood (7-2) at (7) Plano (7-2)

(14) Dixon (6-3) at (3) Rockford Lutheran (9-0)

(11) Elgin St. Edward (6-3) at (6) Richmond (8-1)

(16) Clinton (5-4) at (1) Althoff (9-0)

(9) Quincy (6-3) at (8) Harrisburg (7-2)

(13) Alton Marquette (6-3) at (4) Rochester (8-1)

(12) Carterville (6-3) at (5) Murphysboro (8-1)

(15) Central (5-4) at (2) Columbia (9-0)

(10) Mater Dei (6-3) at (7) Civic Memorial (7-2)

(14) Mount Zion (6-3) at (3) Taylorville (9-0)

(11) Olney (6-3) at (6) Herrin (8-1)

Class 5A

(16) Glenbard South (5-4) at (1) Chicago Westinghouse (8-1)

(9) Chicago Payton (7-2) at (8) Tinley Park (7-2)

(13) Chicago DuSable (6-3) at (4) Chicago King (7-2)

(12) Olympia Fields (6-3) at (5) Burbank St. Laurence (7-2)

(15) Chicago Solorio Academy (5-4) at (2) Chicago Lindblom (8-1)

(10) Sycamore (6-3) at (7) LaGrange Park Nazareth (7-2)

(14) Vernon Hills (6-3) at (3) Joliet (8-1)

(11) Belvidere (6-3) at (6) Woodstock (7-2)

(16) Bartonville Limestone (5-4) at (1) Washington (9-0)

(9) Sterling (7-2) at (8) Metamora (7-2)

(13) Jacksonville (H.S.) (6-3) at (4) Champaign Central (8-1)

(12) Decatur Eisenhower (6-3) at (5) Highland (8-1)

(15) Mattoon (5-4) at (2) Triad (8-1)

(10) Dunlap (6-3) at (7) New Lenox (7-2)

(14) Normal U. High (6-3) at (3) Peoria (8-1)

(11) Marion (6-3) at (6) Centralia (8-1)

Class 6A

(16) Wauconda (5-4) at (1) Lombard (9-0)

(9) Belvidere North (6-3) at (8) Maple Park (6-3)

(13) Deerfield (6-3) at (4) Chicago Kenwood (7-2)

(12) Hampshire (6-3) at (5) DeKalb (7-2)

(15) Crystal Lake (5-4) at (2) Crystal Lake Prairie Ridge (8-1)

(10) Lake Villa (6-3) at (7) Lake Forest (6-3)

(14) Chicago St. Ignatius (5-4) at (3) Riverside Brookfield (8-1)

(11) Chicago Hubbard (6-3) at (6) Grayslake North (6-3)

(16) Champaign Centennial (5-4) at (1) Frankfort Lincoln Way North (9-0)

(9) Oak Lawn (6-3) at (8) Chicago Morgan Park (7-2)

(13) Darien Hinsdale South (6-3) at (4) Harvey Thornton (8-1)

(12) Quincy (6-3) at (5) Oak Forest (8-1)

(15) Palos Heights (5-4) at (2) Springfield Sacred Heart Griffin (9-0)

(10) Normal Community West (6-3) at (7) Peoria Notre Dame (7-2)

(14) Chatham Glenwood (5-4) at (3) Lemont (8-1)

(11) Rock Island (6-3) at (6) Crete (7-2)

Class 7A

(32) Moline (5-4) at (1) Glenbard West (9-0)

(17) Glenbard North (7-2) at (16) Chicago Mt. Carmel (7-2)

(25) Rolling Meadows (6-3) at (8) Burbank Reavis (8-1)

(24) Rockton Hononegah (6-3) at (9) Rockford Auburn (8-1)

(29) Pekin (5-4) at (4) Batavia (8-1)

(20) Chicago Simeon (7-2) at (13) Chicago Lincoln Park (7-2)

(28) Belleville West (5-4) at (5) Cary Grove (8-1)

(21) St. Charles North (7-2) at (12) Lisle Benet Academy (7-2)

(31) Skokie Niles North (5-4) at (2) Chicago Whitney Young (9-0)

(18) Machesney Park Harlem (7-2) at (15) Blue Island Eisenhower (7-2)

(26) Oswego East (6-3) at (7) Geneva (8-1)

(23) Bradley Bourbonnais (6-3) at (10) Glenbrook North (8-1)

(30) Downers Grove North (5-4) at (3) Libertyville (9-0)

(19) Algonquin Jacobs (7-2) at (14) Frankfort Lincoln Way East (7-2)

(27) Schaumburg (5-4) at (6) Normal Community (8-1)

(22) Plainfield North (6-3) at (11) Park Ridge Maine South (7-2)

Class 8A

(32) Aurora West (5-4) at (1) Wilmette Loyola Academy(9-0)

(17) Hoffman Estates (6-3) at (16) Lincolnshire Stevenson (6-3)

(25) O’Fallon (5-4) at (8) Homewood-Flossmoor (8-1)

(24) LaGrange Lyons (5-4) at (9) Winnetka New Trier (8-1)

(29) Palatine Fremd (5-4) at (4) Oak Park River Forest (8-1)

(20) Orland Park Sandburg (6-3) at (13) Palatine (7-2)

(28) Bartlett (5-4) at (5) Chicago Brother Rice (8-1)

(21) Evanston (6-3) at (12) South Elgin (8-1)

(31) Minooka (5-4) at (2) Huntley (9-0)

(18) Belleville East (6-3) at (15) Oswego (7-2)

(26) Plainfield South (5-4) at (7) Barrington (8-1)

(23) Chicago Marist (5-4) at (10) Niles Notre Dame (8-1)

(30) Waubonsie Valley (5-4) at (3) Edwardsville (9-0)

(19) Naperville Neuqua Valley (6-3) at (14) Hinsdale Central (7-2)

(27) Bolingbrook (5-4) at (6) Naperville Central (8-1)

(22) Gurnee Warren (5-4) at (11) Chicago Curie (8-1)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*